More
Newport Golf Club
Menu
Home
Login
Opens
Course
Course Information
Course Tour
Course Flyover
Visitors
2023 Open Day Results
Visitor Information
Societies & Groups
Open Competitions
How to get Here
Dress Code
Testimonials
Club
The Club
The Clubhouse
Catering
History
Sections
NHG
Club Officials
Professional
The Team
Pro Shop
Coaching
Diary
Join Us
Contact Us
Contact
Members
Diary
Diary
Monthly List
Monthly Grid
Itinerary for Year
Men
Ladies
Seniors
Juniors
Social Events
Men's Team Golf
Hallett's Team
Ladies' Team Golf
Senior's Team Golf
Wayfarer's Team
<
2024
>
January
Monday
1st
New Year's Day 3 Person Waltz
Tuesday
2nd
Ladies' 12 Hole Stableford
Saturday
6th
Team of 4 event
Monday
8th
Senior's Winter Eclectic
Tuesday
9th
Ladies Team of 3 Waltz
Wednesday
10th
10:03 - 10:12
Radyr Reciprocal
11:51 - 12:00
Pyle Reciprocal
Friday
12th
11:06 - 11:33
Llanwern Hackers
Saturday
13th
Saturday Swindle
Sunday
14th
12:27 - 12:36
Neil Williams
Monday
15th
Senior's Winter Eclectic
Tuesday
16th
Ladies 12 hole stableford
Wednesday
17th
10:03 - 00:00
Jacob Harrington
Thursday
18th
10:03 - 10:48
SWPGA Event
Friday
19th
12:36 - 12:45
James Fiddler
19:00 - 22:00
Nicholas Cooke ''My Life Was Murder'' (SOLD OUT)
Saturday
20th
Par/Bogey Competition
Tuesday
23rd
Ladies' 3 person Texas Scramble
Friday
26th
13:21 - 13:30
Andrew Dougerty
Saturday
27th
Saturday Swindle
Monday
29th
Senior's Winter Eclectic
Tuesday
30th
Ladies' 12-hole Greensomes/Foursomes
14:30 - 16:00
Ladies' SGM
February
Friday
2nd
10:39 - 10:48
Martin Eptom
12:45 - 12:54
David Littler
13:12 - 13:21
Michael Parry
Saturday
3rd
Saturday Swindle
Monday
5th
Senior's Winter Eclectic
10:03 - 10:12
Luke Mason
10:30 - 10:39
Neil Bowler
12:18 - 12:27
Chris Hawkins
Tuesday
6th
Ladies' 12-hole stableford
12:45 - 12:54
Dayne Jamieson
Saturday
10th
Saturday Swindle
Monday
12th
Senior's Winter Eclectic
Tuesday
13th
Ladies 12- hole Team of 3 Yellow Ball
12:54 - 13:03
William Huisah
Saturday
17th
Saturday Swindle
Tuesday
20th
Ladies' 12-hole Stableford
Friday
23rd
13:30 - 13:39
Radyr Reciprocal
Tuesday
27th
Ladies 12-hole 3 person Texas scramble
11:51 - 00:00
Paul Glasgow
Wednesday
28th
Senior's Winter Eclectic
Thursday
29th
13:00 - 15:00
GCMA Business Meeting
March
Friday
1st
10:03 - 10:12
Greg Parsons
13:00 - 17:00
Ladies Annual Dinner
Saturday
2nd
Saturday Swindle
Monday
4th
Senior's Winter Eclectic
Final Senior's Eclectic Match
Tuesday
5th
Ladies' 12-hole stableford
Wednesday
6th
10:03 - 00:00
Radyr Reciprocal
Thursday
7th
11:33 - 00:00
Radyr Reciprocal
Friday
8th
BBQ Buffet and Quiz Night
Saturday
9th
Saturday Swindle
Monday
11th
09:00 - 11:06
Rudder Cup
Tuesday
12th
Ladies' 18-hole stableford
Wednesday
13th
10:03 - 00:00
Phillip Mungeam
12:00 - 13:00
Seniors Vs Ladies
Thursday
14th
12:27 - 13:12
Snowmads Golf Society
Saturday
16th
Saturday Swindle
Sunday
17th
10:30 - 10:39
Tom Vickery
12:00 - 12:09
Glamorganshire Golf Club
Monday
18th
Seniors 12 Hole Stableford
Senior's AGM & Eclectic Dinner
Tuesday
19th
Ladies' 12-hole stableford
14:00 - 15:00
Ladies' AGM
Thursday
21st
19:00 - 20:30
Club AGM
Friday
22nd
10:30 - 10:39
Ross On Wye Reciprocal
Saturday
23rd
Individual Stableford
12:00 - 13:57
Winter League Final Competition/Dinner
12:00 - 13:30
Winter League Final Competition/Dinner
Tuesday
26th
Ladies 18 Hole Individual Stableford
11:33 - 11:42
Ross On Wye Reciprocal
Thursday
28th
10:30 - 10:39
Mr Hutton
11:42 - 00:00
Graham Price
Friday
29th
10:03 - 10:12
Lee Gibbs
Saturday
30th
Saturday Swindle
Sunday
31st
10:03 - 10:12
Talun Hill
April
Monday
1st
Bank Holiday Stableford
12:00 - 13:12
Bank Holiday 4BBB Mixed Event
Tuesday
2nd
Ladies' 18-hole stableford
Humber Cup Knockout Begins
John Phillips Cup Spring Singles Knockout Begins
Charlie Owen Bowl Foursomes Knockout Begins
Ladies Knockout Foursomes Begins
Ladies 28-36 Singles Knockout Begins
Ladies Singles Knockout Begins
9 Hole Ladies Stableford
Wednesday
3rd
Kitchen Closed for Maintenance
Thursday
4th
11:51 - 12:00
Graham Price
Friday
5th
19:00 - 00:00
Club Manager Farewell Drinks
Saturday
6th
Individual Stableford
WG Medal & Challenge Bowl
Monday
8th
12:27 - 12:36
Ben Simson
13:00 - 14:00
Senior's Vs Radyr
Tuesday
9th
WG Medal & Challenge Bowl
Ladies' 18-hole stableford
15:27 - 00:00
Josh Biddlecode
Thursday
11th
10:39 - 10:48
Copy of Graham Price
12:00 - 00:00
Allan Thomas
13:30 - 14:24
Ladies' 3rd Team Vs Glamorgan
Friday
12th
10:48 - 10:57
Kim Wadman
11:15 - 11:24
John Giles
11:33 - 11:42
Ross On Wye Reciprocal
Saturday
13th
Saturday Swindle
Coronation Foursomes
Sunday
14th
10:30 - 10:57
Jamie Humphrys
Tuesday
16th
Dorothy Meacock Foursomes
Senior's Vs Bristol and Clifton Away
Wednesday
17th
Seniors Stableford
Thursday
18th
11:06 - 11:15
Adam Darlow
15:00 - 15:09
Radyr Reciprocal
Friday
19th
10:12 - 00:00
Mr Davies
10:57 - 11:51
Ubley & Compton Golf Society
Saturday
20th
Captains Drive In 2024 4BBB
06:09 - 18:00
Captain's Drive In Shotgun Start
Sunday
21st
09:30 - 10:30
Wayfarers Vs Halletts
13:30 - 14:24
Ladies' 2nd Team Vs St. Mellon's
Monday
22nd
12:54 - 13:03
Rick Allan
13:00 - 14:00
Senior's Vs Cregiau
Tuesday
23rd
Ladies 12 Hole Captains Drive
10:03 - 10:12
Niall Turner
13:03 - 16:03
Ladies Captains Drive
17:00 - 18:00
Men's 1st Team Vs Men's 2nd Team
Wednesday
24th
Seniors Stableford
Ladies' Friendly Vs Whitchurch Away
10:03 - 10:12
Pyle Reciprocal
10:12 - 10:21
Mr Phillip
12:36 - 12:45
Doug Thompson
Thursday
25th
Senior's Vs Rolls of Monmouth Away
11:06 - 11:15
Bob Newsome
16:48 - 16:57
Victory Shield Match
Friday
26th
10:03 - 10:12
Radyr Reciprocal
Saturday
27th
Saturday Swindle
Ladies' 18-hole stableford
Sunday
28th
Junior mixed stableford
14:00 - 14:45
Ladies' 1st Team Vs Pontardawe
Monday
29th
10:03 - 10:48
Ladies' Friendly Vs St Pierre
Tuesday
30th
Ladies' 18-hole stableford
17:06 - 18:00
Mens 5th team v Parc 3rd team
May
Wednesday
1st
12:30 - 13:30
Senior's Captain's Drive In
Thursday
2nd
10:03 - 00:00
Pyle Reciprocal
17:00 - 18:00
Men's 2nd Team Vs Newport 3
Friday
3rd
10:03 - 10:12
Mr Phillips
10:39 - 10:48
Michael Gallagher
11:33 - 11:51
Simon Bradley
12:36 - 12:45
59 club
14:06 - 14:15
Minchinhampton Reciprocal
16:03 - 18:00
Little Oaks Competition
Saturday
4th
Roy Skuse Putter (Order of Merit)
Ladies' 18-hole Texas Scramble Team of 3
Sunday
5th
12:00 - 12:09
Darryl Gardner
13:30 - 14:30
Ladies' 1st Team Vs Creigiau
15:00 - 16:30
Junior Competition
Monday
6th
Pro's Stableford Competition
11:33 - 11:51
Wales Golf Holidays
Tuesday
7th
18-hole Texas Scramble Team of 3
13:03 - 13:12
Rebecca Ellacott
17:06 - 18:00
Mens 4th vs Blackwood 1st team
Wednesday
8th
07:30 - 09:30
Seniors President Spoon
10:03 - 00:00
Ross On Wye Reciprocal
10:48 - 10:57
Radyr Reciprocal
11:33 - 11:52
Ron Campbell
12:18 - 12:27
Sam Oneill
Thursday
9th
Ladies' 3rd Team Vs Brynhill Away
10:12 - 10:21
Colin Rose
11:00 - 11:30
Stephen Phluck
12:00 - 00:00
Radyr Reciprocal
17:00 - 18:00
Men's 1st Team Vs Monmouthshire 1
Friday
10th
10:03 - 10:12
59 club
10:03 - 10:12
Robert Bornhofen
10:48 - 12:54
Glamorganshire Ladies' Away Day
16:30 - 16:39
Victory Shield Match
16:48 - 17:33
Wayfarers Vs Bargoed
Saturday
11th
Davis Cup (Order of Merit)
W.G Medal Silver & Bronze
Sunday
12th
Junior Stableford 9 Holes
13:30 - 14:30
Ladies' 2nd Team Vs Greenmeadow
15:00 - 16:00
Junior Competition
Monday
13th
08:00 - 14:54
Senior's Open Day
Tuesday
14th
W.G Medal Silver & Bronze
16:48 - 16:57
Victory Shield Match
Wednesday
15th
11:40 - 11:49
Glyn Williams
12:00 - 12:09
59 club
16:45 - 17:15
Hallets Vs Wenvoe Castle GC
16:45 - 17:30
Halletts Match
Home - Wenvoe
Thursday
16th
10:03 - 10:12
Radyr Reciprocal
10:39 - 10:57
Mr Davies
11:06 - 11:50
Mendip Spring Golf Club Away Day
12:00 - 12:18
Worcestershire Reciprocal
17:00 - 18:00
Men's 1st Team Vs Llanwern 1
Friday
17th
10:39 - 00:00
Roger Howells
12:00 - 12:18
Tomas Olsson
13:39 - 13:57
Welsh Golf Holidays
16:48 - 17:33
Wayfarers Vs Blackwood (Cup Match)
Saturday
18th
Individual Stableford
Coronation 18-hole foursomes
Sunday
19th
Ladies' 1st Team Vs Creigiau Away
07:51 - 14:54
Men's Open Day
Monday
20th
Ladies' 3rd Team Vs Glamorgan Away
Senior's Vs Whitchurch Away
10:30 - 00:00
Erlend Malfait
11:24 - 11:33
Peter Stucley
12:00 - 12:30
Lindsay Baker
Tuesday
21st
Coronation 18-hole foursomes
11:33 - 11:42
Pyle Reciprocal
17:06 - 18:00
Men’s 5th Team v Blackwood
Wednesday
22nd
08:15 - 09:00
Mark Hills Trophy
10:48 - 10:57
Radyr Reciprocal
17:06 - 18:00
Mens 3rd Vs Parc 2nd
Thursday
23rd
10:30 - 12:00
Henbury Ladies' Captain's Away Day
12:00 - 12:20
Paul Barrett
14:06 - 14:51
BMA - Dr david Johnson
17:00 - 18:00
Men's 2nd Team Vs Celtic Manor 2
Friday
24th
12:00 - 12:18
Mr. Olive
13:21 - 13:40
Cefn Mably Society
16:48 - 18:00
Wayfarer's Vs Woodlake
Saturday
25th
Irene Strong 18 Hole Stableford
Muller Cup (Order of Merit)
Sunday
26th
Ladies' 1st Team Vs Pennard Away
12:00 - 12:18
Cefn Mably Society
Monday
27th
Bank Holiday Medal
Tuesday
28th
Irene Strong 18 Hole Stableford
Centenary Greensome Foursomes (Ongoin)
Wednesday
29th
09:30 - 10:30
Gwent Seniors Vs Glamorgan
13:30 - 00:00
Gwent Senior's Vs Glamorgan
16:45 - 17:15
Hallets Vs Rhonnda Golf Club
Thursday
30th
12:00 - 12:09
Radyr Reciprocal
13:00 - 14:00
GCMA Captain's Vs Secretaries
17:00 - 18:00
Men's 1st Team Vs Woodlake Park 1
Friday
31st
10:03 - 00:00
59 club
17:00 - 22:00
9 and Dine Social
June
Saturday
1st
Ladyhill and Tom Branton Day 1
Centenary Greensome Foursomes (Ongoin)
Sunday
2nd
Ladyhill and Tom Branton Day 2
Monday
3rd
Ladies' 3rd Team Vs Celtic Manor Away
Senior's Vs Radyr Away
Tuesday
4th
WG Medal & Club Championship Qualifier
17:06 - 00:00
Men’s 5th Team v Woodlake Park
Wednesday
5th
Ladies' Friendly Vs Rolls of Monmouth Away
16:45 - 17:15
Hallets Vs Woodlake Park GC
Thursday
6th
Senior's Vs Pyle and Kenfig Away
17:00 - 18:00
Men's 1st Team Vs Celtic Manor 1
Friday
7th
10:03 - 10:12
59 club
11:33 - 12:18
Colin Chick
15:00 - 00:00
Phil Bishop
Saturday
8th
Medal
WG Medal & Nancy Glendenning Rd 1
17:00 - 22:00
Drive, Chip and Putt Junior Social
Sunday
9th
13:15 - 14:00
Ladies' 2nd Team Vs Brynmeadow
Monday
10th
13:03 - 14:06
Senior's Vs Rolls of Monmouth
Tuesday
11th
WG Medal & Nancy Glendenning Rd 1
Wednesday
12th
10:30 - 10:39
Tyler Jones
17:06 - 18:00
Mens 4th Vs West Mon 2nd
Thursday
13th
10:57 - 11:06
Ian Riley
11:33 - 12:03
Ian Cowie
14:06 - 15:00
Ladies' 3rd Team Vs Brynhill
17:00 - 18:00
Men's 2nd Team Vs St Pierre 2
Friday
14th
10:30 - 00:00
John Knapman
16:48 - 17:33
Wayfarers Vs Radyr
Saturday
15th
Ages Cup
18 Hole Individual Stableford
Sunday
16th
11:30 - 12:20
Mark Harris
14:06 - 15:00
Ladies' 1st Team Vs Pyle and Kenfig
Monday
17th
10:30 - 00:00
Alan Mccann
12:00 - 12:09
Dan Sweeney
12:27 - 12:45
David Turner/ Worcestershire Reciprocal
13:03 - 14:06
Senior's Vs Celtic Manor
Tuesday
18th
18 Hole Individual Stableford
12:36 - 12:45
David Wallace
Thursday
20th
10:00 - 00:00
Alan Sylvester
17:00 - 18:00
Men's 2nd Team Vs Greenmeadow 1
Friday
21st
Captain's Weekend Ladies' Stableford
Captain's Weekend Senior's Stableford
12:27 - 13:21
Andrew Ping
Saturday
22nd
Captain's Weekend Member's Stableford (Order of Merit)
WG Medal & Nancy Glendenning Rd 2
Sunday
23rd
Captain's Weekend Member's Texas Scramble
13:30 - 14:30
Ladies' 2nd Team Vs Llanwern Golf Club
Monday
24th
Ladies' Friendly Vs St Mellons Away
12:00 - 12:40
Owen Morgan
13:03 - 14:06
Senior's Vs Southerndown
Tuesday
25th
WG Medal & Nancy Glendenning Rd 2
16:45 - 17:15
Hallets Vs Brynhill Golf Club
17:24 - 00:00
Men’s 5th Team v Monmouth
Thursday
27th
10:03 - 10:30
Nigel Tamplin
10:57 - 11:24
The Leys Golf Society
13:30 - 14:24
Ladies' 3rd Team Vs Celtic Manor
17:00 - 18:00
Men's 1st Team Vs St Pierre 1
Saturday
29th
06:00 - 18:00
Tucker Trophy Day 1 Course Closed until 6pm
July
Monday
1st
Ladies' 1st Team Vs Pyle and Kenfig Away
Senior's Vs St Mellons Away
10:03 - 10:48
Ladies' Friendly Vs Rolls of Monmouth
11:24 - 11:33
Nick Welsh Golf
Tuesday
2nd
18 hole Stableford & Senior's Cup
12:30 - 12:50
Clone Valley Society
Wednesday
3rd
Senior's Away Day Cumberwell Park Golf Club
13:30 - 13:39
John Moore
Thursday
4th
08:00 - 16:00
Cancer Charity Day
17:00 - 18:00
Men's 2nd Team Vs West Mon 1
Friday
5th
Ladies' 2nd Team Vs St. Mellon's Away
10:30 - 10:39
Mark Watts
16:48 - 17:33
Wayfarers Vs Craigau
Saturday
6th
Pat Roberts Trophy
Chapman's Cup Foursomes (Draw for Partners)
Sunday
7th
10:48 - 11:33
Ladies 1st Vs Creigiau
12:00 - 13:00
Titans Golf Society
Monday
8th
Senior's Vs Cardiff Golf Club Away
10:03 - 10:48
Ladies' Friendly Vs St. Mellons
Tuesday
9th
Chapman's Cup Foursomes (Draw for Partners)
12:00 - 12:18
James Stein
16:45 - 17:15
Hallets Vs Ridgeway Golf Club
17:24 - 00:00
Men’s 5th Team v St Mellons
Wednesday
10th
12:30 - 13:30
Senior's Vs Ladies Event
17:06 - 18:00
Mens 4th Vs Bryn Meadows
Thursday
11th
10:39 - 11:51
Andrew Mann
14:33 - 15:27
Ladies' 3rd Vs Radyr
17:00 - 18:00
Men's 1st Team
Friday
12th
11:00 - 11:27
Mr Young
Saturday
13th
L.A Phillips Trophy (Order of Merit)
WG Medal Dorothy Meacock & Vera Haggett
Monday
15th
13:03 - 14:06
Senior's Vs Cardiff Golf Club
Tuesday
16th
WG Medal Dorothy Meacock & Vera Haggett
Wednesday
17th
17:06 - 18:00
Mens 3rd Vs West Mon 1
Thursday
18th
Ladies' Friendly Vs Radyr Away
10:30 - 10:39
Mr. Foderingham
10:57 - 12:18
Ashburnham Senior's Away Day
15:30 - 15:39
Mr. Foderingham
Friday
19th
19:00 - 22:00
Social Event TBC
Saturday
20th
Team of 4 Tankards
18 Hole Stableford
Sunday
21st
The Open Championship Sunday Stableford
14:06 - 15:00
Ladies' 1st Team Vs Monmouthshire
Monday
22nd
10:21 - 10:57
Mike Robins
13:03 - 14:06
Senior's Vs Pyle and Kenfig
Tuesday
23rd
18 Hole Stableford
17:06 - 00:00
Men’s 5th Team v Celtic Manor
Thursday
25th
12:27 - 13:21
Transport Society
13:48 - 14:51
Ladies 3rd team vs Glamorganshire
17:00 - 18:00
Men's 2nd Team Vs Llanwern 2
Friday
26th
11:33 - 11:51
Angus Bailey
16:48 - 17:33
Wayfarers Vs Coed y Mwstwr
Saturday
27th
Individual Stableford
18 Hole 4BBB
Sunday
28th
11:06 - 11:51
Kevin Sobers
Monday
29th
Ladies' 2nd Team Vs Llanwern Golf Club Away
Tuesday
30th
18 Hole 4BBB
Senior's Vs Monmouthshire Away
17:06 - 00:00
Men’s 5th Team v West Mon
August
Thursday
1st
10:21 - 10:39
Radyr Reciprocal
17:00 - 18:00
Men's 1st Team Vs Tredegar Park 1
Friday
2nd
11:06 - 11:24
Worcestershire Reciprocal
13:15 - 13:24
Elaine Meagher
13:30 - 14:06
Falcons Golf Society
Saturday
3rd
Bailey Cup (Order of Merit)
18 Hole Stableford
Sunday
4th
11:06 - 11:33
Alan Bates
14:06 - 15:00
Ladies' 1st Team Vs Pennard
Monday
5th
10:30 - 12:00
Paul Burry
Tuesday
6th
18 Hole Stableford
Thursday
8th
09:03 - 12:57
Ladies' Open Day (3 person team)
13:03 - 14:06
Senior's Vs Glamorganshire
Friday
9th
Ladies' Friendly Vs St Pierre Away
16:48 - 17:33
Wayfarers Vs Cotrell Park
Saturday
10th
Medal (Order of Merit)
WG 18 Hole Medal Guy Treverton Jones Bowl
Ladies' 1st Team Vs Monmouthshire Away
Sunday
11th
09:00 - 11:33
Gwent Captain's Day
12:00 - 00:00
Neil Parsons
13:03 - 13:21
David Norton
14:06 - 15:00
Ladies' 2nd Team Vs Pontnewydd
Monday
12th
Ladies' 3rd Team Vs Rolls of Monmouth Away
12:00 - 12:09
Mr McMurray
13:03 - 14:06
Senior's Vs St Mellons
Tuesday
13th
WG 18 Hole Medal Guy Treverton Jones Bowl
Saturday
17th
Tom Smith Cups
Sunday
18th
08:00 - 12:30
Gwent Team Championships
Monday
19th
10:03 - 10:48
Ladies' Friendly Vs Radyr
Tuesday
20th
Senior's Vs Celtic Manor Away
09:00 - 12:00
Ladies' Member's Day 18 hole Victory Bowl
Thursday
22nd
Ladies' 3rd Team Vs Radyr Away
11:00 - 12:00
GCSA - Ray French
Friday
23rd
11:24 - 00:00
Forest Hills Committee Away Day
Saturday
24th
Individual Stableford (Order of Merit)
Team of 3 Waltz
Sunday
25th
08:00 - 15:00
Members and Guests
Tuesday
27th
Team of 3 Waltz
Friday
30th
10:48 - 11:33
Amanda Wookey & Val Huflett
12:36 - 13:57
Mr. Barry Davies - Whitchurch Society
Saturday
31st
18 Hole Par and Cup
Ladies' 1st Team Vs Pontardawe Away
September
Sunday
1st
11:06 - 11:24
John Hyde
Monday
2nd
Senior's Away Tour
10:03 - 10:48
Ladies' Friendly Vs Whitchurch
Tuesday
3rd
18 Hole Par and Cup
Senior's Away Tour
12:27 - 13:03
Geoff Atkin
Wednesday
4th
Senior's Away Tour
Thursday
5th
09:00 - 13:03
St. Woolos Charity - Rotary Club
Friday
6th
Ladies' 2nd Team Vs Brynmeadow Away
Saturday
7th
Individual Stableford
18 hole Daily Mail Foursomes (ongoing)
Tuesday
10th
18 hole Daily Mail Foursomes (ongoing)
Thursday
12th
11:06 - 11:51
Steven Salter
14:06 - 15:00
Ladies' 3rd Team Vs Rolls of Monmouth
Friday
13th
Finals Weekend
Saturday
14th
Stableford (Order of Merit Final)
Finals Weekend
Sunday
15th
Ladies' 2nd Team Vs Pontnewydd Away
10:30 - 11:30
Past Captain's Vs St Pierre
Monday
16th
13:03 - 14:06
Senior's Vs Whitchurch
Tuesday
17th
18 Hole Stableford Quaich Cup
Thursday
19th
08:00 - 14:54
Senior's 4BBB Open
Friday
20th
10:30 - 12:18
Enmore Park Captain's Away Day
Saturday
21st
Medal
4 Clubs and a Putter
Sunday
22nd
10:57 - 11:24
Mr. Diamond
Tuesday
24th
4 Clubs and a Putter
Thursday
26th
09:00 - 16:00
St Davids Hospice Care Charity Day
Friday
27th
13:00 - 13:45
Jock Fisher Putter
Saturday
28th
4BBB
Ladies' 2nd Team Vs Pontnewydd Away
Sunday
29th
11:06 - 11:42
Stuart Goodall
October
Saturday
5th
Simon Randell Memorial Trophy
14:33 - 15:00
Gwent Channel League Practice Round
Sunday
6th
09:00 - 10:00
Gwent Channel League Match Vs Glocustershire
11:06 - 12:00
Retired Dragons Rugby
13:30 - 14:30
Gwent Channel League Match Vs Glocustershire
Monday
7th
Senior's Winter Eclectic starts
Thursday
10th
10:00 - 12:30
Ladies' Coffee Morning Open Event
Friday
11th
10:30 - 11:24
Mark - |The Players Golf Club
Saturday
12th
Saturday Swindle
Thursday
17th
10:03 - 10:39
SWPGA Event
Friday
18th
19:00 - 22:00
Oktoberfest Social Event & Winter League Draw
Saturday
19th
Saturday Swindle
Saturday
26th
Saturday Swindle
November
Tuesday
5th
19:00 - 22:00
Bonfire Night Social Event
Friday
8th
Prize Night
Thursday
21st
19:00 - 21:00
Annual SGM
December
Thursday
5th
10:30 - 11:06
Alternative Senior's
Friday
6th
Wine Tasting Social Event
Wednesday
11th
13:00 - 16:00
Senior's Christmas Lunch